Náš tým

Za chodem firmy se skrývá mnoho tváří.
My vám teď několik z nich představíme.
Pro každého z nich je víno důležitou součástí života.

Ing. Bořek Svoboda

ředitel společnosti

„Víno beru jako součást života, není to povolání. Já o vínu přemýšlím pořád.“

Jak jste se k vínu dostal/a?
První vinohradnické zkušenosti jsem získal na rodinné vinici v Mutěnicích. Mám vystudovanou Střední vinařskou školu ve Valticích a na Mendelově univerzitě v Brně vinohradnictví a vinařství.

Jaké je Vaše oblíbené víno?
Říct, které víno je pro mě to nej, není vůbec jednoduché, ale velmi rád si otevřu Ryzlink vlašský. S oblibou si vybírám např. v řadě 1508 nebo Ego, která patří k stěžejní řadě naší společnosti. Ne náhodou nese název Ryzlinku vlašského datum mého narození.:)

Ing. Roman Sečka

obchodní ředitel

„Víno mě provází po celý život. Přineslo mi spoustu dobrých přátel a zážitků. Díky vínu mám skvělého koníčka a práci zároveň.“

Jak jste se k vínu dostal?
Na cestu k vínu mě navedl můj otec. Společně s rodiči jsem od mala pracoval ve vinohradě a sklepě v Mutěnicích. Odborné znalosti jsem získal studiem na střední a vysoké škole.

Jaké je Vaše oblíbené víno?
Vždy mi nejvíce chutnal Ryzlink rýnský, u kterého rád porovnávám vliv regionu, vinice a ročníku. Taková srovnání skvěle umožňují vína z řady Terroir Moravia. V poslední době jsem si velmi oblíbil Ryzlink vlašský, zejména z Pálavy.

Žaneta Spišiaková

Hlavní ekonomka

„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“

Jak jste se k vínu dostala?
K vínu jsem se dostala v osmnácti letech, až když jsem nastoupila do Zámeckého vinařství.

Jaké je Vaše oblíbené víno?
Osobně dávám přednost vínům polosuchým, voňavým, ovšem poslední dva roky jsem “propadla” našemu Sektu 1876, který se hodí ke každé příležitosti.

Ing. Zbyněk Žiška

Hlavní enolog

„Vinařina pro mě není jen práce, je to životní styl."

Jak jste se k vínu dostal?
K vínu mě přivedl táta. Pro něj byla vinařina koníčkem, aby si odpočinul od práce. Jeho myšlenku jsem převzal a rozvinul, takže se mi koníček stal i prací.

Jaké je Vaše oblíbené víno?
To, které vypijeme s přáteli.

Ing. Marcela Křivohlávková Olbrechtová

Manažer kontroly jakosti

„Víno pro mě vyjadřuje naplno prožitý život, kterým mě neustále provází. Je přemýšlivé, přátelské, hravé, líbivé, smyslné a je se mnou už napořád…

Jak jste se k vínu dostala?
Profesionálně náhodou, i když vinaře a vinařství máme ve své rodině. Vždy mě ale zajímala chemie a laboratoře, a přes tyto obory jsem se konkrétně k vínu dostala i studiem na VŠ.

Jaké je Vaše oblíbené víno?
Mám ráda odrůdu Ryzlink rýnský, a proto konkrétně hodně oceňuji naši řadu Terroir Moravia, kde si můžeme krásně porovnat Ryzlinky rýnské v dané podoblasti z různých tratí a obcí, napříč jednotlivými ročníky. Nabízejí se tady zajímavá a nečekaná srovnání i pro zkušenější milovníky vína.

Petr Miklošek

Technický manažer

„Víno je pro mě nedílnou součástí kulinářských zážitků.“

Jak jste se k vínu dostal?
Přes manželku, která byla spolumajitelkou vinotéky a vlastní vinohrad. A jsem tomu rád, protože mě tento obor opravdu baví a rád se mu věnuji nejen v práci, ale také ve svém volném čase.:)

Jaké je Vaše oblíbené víno?
Jednoznačně Rulandské šedé.

Košík 0