Starák 2021 - vyprodáno

Terroir Moravia, moravské zemské víno

Poznejte víno se sommelierem

Video

Poznejte víno se sommelierem

Video

Poznejte víno se sommelierem

Video

Starák 2021 - vyprodáno

Terroir Moravia, moravské zemské víno

Nahlédněte do historie místa zvaném Pod Starým hradem neboli „Starák“, kde se odehrálo mnoho zajímavého, a jehož terroir se odráží v tomto víně.

Vlastnosti

Barva Bílé Ročník 2021
Jakostní stupeň moravské zemské víno Dle cukru suché
Řada Terroir Moravia Vinařská oblast Morava
Podoblast - Číslo šarže 1375
Cukr g/l 6,5 g/l Kyseliny g/l 7,2 g/l
Alkohol % obj. 13,5 % Extrakt g/l 24,0 g/l
Objem 0,75 l Int. Číslo 1538
Ocenění Salon vín ČR 2023 - stříbrná medaile, Slovácká podoblast NSV 2022 - nominace SV, Prague Wine Trophy 2023 - Prague Premium Gold, Cuvée Ostrava 2023 - Národní vítěz, Cool Climate Wine Awards 2023 - stříbrná medaile
Víno plněno v: Zámecké vinařství Bzenec s.r.o., Zámecká 1508, 696 81 Bzenec, Česká republika. Víno z České republiky.
Obsahuje oxid siřičitý

O bzenecké vinici Starý hrad jste už možná slyšeli. Právě tady se děly velké historické události, a ne náhodou jsme zde umístili Vinný Bar Široko Daleko, který už od loňského léta přivítal mnoho návštěvníků. Genius loci tohoto místa musíte zažít, to se nedá převyprávět. Kdo nás sleduje ví, že jsme v roce 2013 začali s revitalizací a úpravami, abychom tady o pár let později mohli vybudovat vinici, která bude plodit známé, ale i méně známé odrůdy vín. Nyní se můžeme těšit z první úrody, která naplnila lahve očekávané novinky. 

Dovolte, abychom Vám představili "Starák" - unikátní víno, z unikátní tratě. A jaké je? Z mladé vinice na píscích, cuvée tradičních slováckých odrůd, postavené hlavně na Ryzlinku rýnském, ten dělá délku a citrusovost a na Rulandách - bílé, šedé a Chardonnay. Ty mu dávají šířku a paletu dalších chutí a vůní. 100% nerez bez doteku sudu. Zkrátka krásně vybalancované víno, které Vás osloví doslova každý den. 

Nahlédněte do historie místa, kde se odehrálo mnoho zajímavého, a jehož terroir se odráží ve víně, které jsme pro Vás nalahvovali.

Starák získal ocenění OBAL ROKU 2022, více ZDE

Degustační set

Starák
je součástí degustačních setů

Zobrazit sety

Košík 0