Vína ze zámků 2019 - podrobný program

Mezinárodní přehlídka zámeckých vinařství.

Zveřejněno 15. 08. 2019

17.srpna 2019, 13 - 20 hod., zámecký park Bzenec

V příjemném prostředí bzeneckého parku na Vás čekají krásná vína z Moravy i z Čech, známé i méně známé odrůdy ze Slovenska. Úžasná vína z italského Toskánska, ojedinělé rakouské veltlíny z Wachau a typické ryzlinky z Rheingau. Krásná červená vína z proslulé španělské vinařské oblasti Rioja a samozřejmě nebudou chybět ani francouzská vína. Zkrátka na 100 vín z 10 zemí vinařského světa.

Program podrobněji:

  • Vína z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa, Francie, Španělska, USA, Nového Zélandu, Austrálie, Chile a nově i Libanonu. Prostě parádní vzorky, které jen tak na jednom místě neochutnáte.
  • Chuťové pohárky Vám naladí zmrzlina z vína, šneci, káva, sýry, uzeniny, paštiky, grilované klobásy a kýta na rožni.
  • Poprvé k nám zavítá trochu netradičně „Vinárna“ POTMĚ. Určitě znáte originální koncept zatemněné kavárny „Kavárna POTMĚ“, kdy peníze, které návštěvníci zaplatí za občerstvení, jdou na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu a projektu Světluška. Pro tuto akci jsme si ji trošku upravili po svém. :)
  • Posezení bude stylově v kavárničce nebo na piknikové louce, takže pohoda zajištěna.
  • Muzika: od 13:15 Vás rozproudí Django Jet - swing/šanson a od 16:45 Jazz Petit Mikulov – latin jazz.
  • Pro děti jsme si připravili loutkové představení divadla Kašpárek. Od 14.00 je na programu pohádka 

    Perníková chaloupka a od 16:15 pohádka Nuda v pekle.

  • Kdo by si rád prohlédl zámecké sklepy, od 13.00 - do 19.00 probíhají prohlídky s průvodcem, registrace i prodej vstupenek bude na recepci, taktéž jejich start proběhne tam.

Objednali jsme si opět ideální počasí, tak dorazte. Těšíme se. :)

VÝZVA PRO VINAŘE a OSTATNÍ PRODEJCE: pokud máte zájem o účast na této přehlídce a splňujete podmínku býti zámeckým vinařstvím (v názvu vinařství slova zámek, zámecké, Chateau apod, případně sídlíte na zámku, v klášteře apod.) nebo vyrábíte zajímavý lokální produkt, který byste chtěli v rámci akce návštěvníkům nabídnout, kontaktujte nás. Rádi Vás do přehlídky zařadíme také. 

Projekt je realizován s podporou Vinařského fondu ČR.

plakát

Vína ze zámků

Vína ze zámků

Vína ze zámků 

Zmrzli z vína

Vystoupení živé kapely

Pohoda na piknikové louce

Sdílet na FB

Košík 0