Vína ze zámků na zámku 2017

4. ročník mezinárodní přehlídky zámeckých vín

Zveřejněno 28. 06. 2017

12.srpna 2017, 14 - 20 hod., zámecký park Bzenec

V příjemném prostředí bzeneckého parku na Vás čekají krásná vína z Moravy i z Čech, známé i méně známé odrůdy ze Slovenska. Úžasná vína z italského Toskánska, ojedinělé rakouské veltlíny z Wachau a typické ryzlinky z Rheingau. Krásná červená vína z proslulé španělské vinařské oblasti Rioja a samozřejmě nebudou chybět ani francouzská vína a letos nově i vína z ArgentinyVšechna tato vinařství mají ale jedno společné - sídlí nebo vyrábí v prostředí zámků, rodinných vil a klášterů a Vy máte možnost si je vychutnat také v tematickém prostředí.

Například se můžete se těšit na vína jednoho z nejstarších vinařství světa Castello di Verrazzano, které proslulo mimochodem i tím, že Giovanni di Verrazzano, který se zde narodil roku 1485, objevil zátoku dnešního New Yorku a určil ji jako ideální místo pro vybudování přístavu. Most přes záliv, který zde postavil, dodnes nese jeho jméno „Giovanni di Verrazzano Bridge“.
 
Dále můžete ochutnat opravdovou legendu z údolí řeky Rhóny, Chateauneuf-du-Pape z Chateau Beauchene a další klenoty z oblastí Bordeaux, Languedoc a Bourgogne, či vína z předních viničních poloh Premier Cru.
 
Jistě Vás potěší i pro mnohé nejlepší vinařství na Rheingau, a co se Ryzlinků týká, možná na světě vůbec. Již přes 1000 let se na Johannisbergu pěstuje víno a zdejší terroir dává hrozny k produkci vskutku noblesních vín, která jsou zhmotněním dokonalé představy Ryzlinku.
 
Příznivci španělských vín by určitě neměli vynechat vinařství Baron de Ley, které se nachází na území Mendavia na levé straně řeky Ebro. Jedná se o mimořádně vhodnou lokalitu pro pěstování vín se specifickým mikroklimatem a složením půdy. K pozemkům patří také šlechtické sídlo, dřívější benediktýnský klášter z 16. století. A takto bych mohl pokračovat dále, ale o víně by se nemělo jen psát nebo mluvit, ale mělo by se hlavně ochutnávat. Proto neváhejte a přijďte si užít krásné odpoledne s fantastickými víny a výborným občerstvením v unikátním prostředí.

 

Dále na Vás čeká:

  • Skvělé občerstvení k vínům zajišťuje Mikrofarma Brno: řeznictví a bistro, které Vám naservíruje moderní a kvalitní pokrmy připravované výhradně z farmářského masa, vyzrálého hovězího a s domácím pečivem
  • Posezení v kavárničce nebo na piknikové louce
  • Prohlídky zámeckých sklepů s průvodcem ZDARMA
  • živá jazzová kapela

Vstupné 100,-Kč zahrnuje: skleničku, katalog, welcome drink a slevový kupón na nákup vín v podnikové prodejně. Jednotlivé vzorky se budou kupovat za tolary, které lze nakoupit kdykoliv během akce.

VÝZVA PRO VINAŘE: pokud máte zájem o účast na této přehlídce a splňujete podmínku býti zámeckým vinařstvím (v názvu vinařství slova zámek, zámecké, Chateau apod, případně sídlíte na zámku, v klášteře apod.), kontaktujte nás. Rádi Vás do přehlídky zařadíme také.

Projekt je realizován s podporou Vinařského fondu ČR.

 

Sdílet na FB

Košík 0