Vína ze zámků na zámku 2018 - FOTOGALERIE

Už po páté jste mohli být součástí úžasné přehlídky více jak stovky českých, moravských a zahraničních vín

Zveřejněno 18. 08. 2018

V sobotu 12. srpna se bzenecký zámecký park stal už popáté místem ojedinělé mezinárodní přehlídky zámeckých vín s názvem VÍNA ZE ZÁMKŮ NA ZÁMKU. Letos bylo více než 1 000 návštěvníkům představeno téměř 120 vín z Česka,  Slovenska, Francie, Itálie, Rakouska, Německa, Španělska, ale také z daleké Chile, USA nebo Nového Zélandu.

Pohodovou atmosféru doplnila kapela Jazz Petit Mikulov a skvělý dixieland Stanley's Dixie Street Band. Výborné občerstvení, čerstvé pečivo i originální zmrzlina z vína Zámeckého vinařství Bzenec byla jistě příjemným doplněním piknikování v parku. Zejména zmrzlina z rýňáku z exkluzivní řady Terroir Moravia, který je aktuálně v Salonu vín ČR, ale i z medailemi ověnčeného Muškátu moravského z řady Collection 1508 a v době vinobraní i jeho nealkoholická varianta z čerstvé šťávy byla pokušením, kterému nešlo jen tak odolat. Kdo chtěl k vínu zkusit něco opravdu delikatesního, ochutnal některou ze šnečích specialit z vlkošské šnečí farmy. Pro milovníky kávy byla připravena kavárnička „Skvělá káva“ s voňavou italskou kávou i čokoládové pralinky. Zkrátka, každý si musel najít to svoje.

„Cílem naší akce je především představit milovníkům vín světová vína, která jsou stejně jako ta naše, vyráběna ve sklepech zámků, château, villách, či starých usedlostech s aristokratickou historií. Jiný úhel pohledu pak nabízí bezprostřední srovnání úrovně kvality vín velkých vinařských velmocí s těmi, co se dle rozloh vinohradů řadí mezi nejmenší. A že se se zámeckými víny z České republiky opravdu nemáme za co stydět“, popisuje akci ředitel Zámeckého vinařství Bzenec Ing. Bořek Svoboda.

Další novinkou letošního ročníku byl bonbónek v podobě srovnání různých stylů šumivých vín. Ať už to bylo klasické šampaňské, dokonce od vinařství, které pije i James Bond, taky crémant, španělská cava, italské prosecco i klasický sekt až po moravský sekt vyráběný metodou kvašením v lahvi. „Letos jsme výrazně rozšířili i odpočinkovou zónu v podobě piknikové louky, kde jsme nabídli i plážová lehátka a další místa k posezení. Už tradičně jsme všech 300 zájemců o komentovanou prohlídku zámeckého sklepa provedli zcela zdarma“, dodává Svoboda.

Ideální počasí, skvělé víno a dobrá nálada všech, kteří se do parku přišli podívat, byly dokonalou konstelací pro vznik mimořádně pohodové akce, která dnes už neodmyslitelně patří k jedné z největších doprovodných akcí bzenecké Mariánské pouti. Už dnes se můžete těšit na 6. ročník, který proběhne 10. srpna 2019 a proslýchá se, že se chystá něco opravdu velkého.

Fotografie z události si můžete prohlédnout v galerii nad textem článku. 

Sdílet na FB

Košík 0