Veltlínské zelené, Víno pro Světlušku 2018 - vyprodáno

Mikrosvín - Traditional line, pozdní sběr

Veltlínské zelené, Víno pro Světlušku 2018 - vyprodáno

Mikrosvín - Traditional line, pozdní sběr

Víno pro Světlušku je zvláštní víno. Není v něm jen slunce Pálavy a vůně opylovaných květů. Je v něm i láska a ochota pomoci druhým. A kde jinde by takové víno mělo vzniknout než tam, kde se zrodila přívlastková vína, tedy ve vinařství Mikrosvín. Tak si otevřete tuto láhev, nalijte si hlt vína, přivoňte, potěšte se jeho barvou a poválejte ho na patře. A jak budete polykat, zavřete oči. Najednou se budete procházet vinohrady. Budete vidět Pálavu, ucítíte rozkvetlou louku, med a krásné zralé hrozny. A navíc pomůžete Světlušce.

Vlastnosti

Barva Bílé Odrůda Veltlínské zelené
Ročník 2018 Jakostní stupeň pozdní sběr
Dle cukru suché Řada Mikrosvín - Traditional line
Vinařská oblast Morava Podoblast Mikulovská
Číslo šarže 831 Ev. č. jakosti 3B1-20/2
Cukr g/l 5,4 g/l Kyseliny g/l 6,4 g/l
Alkohol % obj. 14,0 % Extrakt g/l 24,6 g/l
Objem 0,75 l Int. Číslo 1801021
Obec Březí Trať Liščí vrch
Ocenění Co chutná mladým 2020 - neMedaile, Prague Wine Trophy 2020 - Prague Regional Champion, Mikulovská podoblast NSV 2020 - velká zlatá medaile, Vinař roku 2020 - stříbrná medaile, Concours Mondial de Bruxelles 2020 - Velká zlatá medaile, Decanter 2020 - bronzová medaile, Valtické vinné trhy 2020 - Velká zlatá medaile
Víno plněno pro: Vinařství Mikrosvín Mikulov a.s., Nádražní 29, 692 01 Mikulov, Česká republika v CZ47683295. Víno z České republiky.
Obsahuje oxid siřičitý

Popis

Vinice se nachází ve střední a vrchní partii této trati, s jižní expozicí. Svrchní částí půdy je pelická černozem. Podloží tvoří spraše a jíly na vápencovém skeletu. V půdě je vyšší míra aktivního vápna. Poloha je velmi teplá, což v kombinaci s vápenitou půdou dává vínům charakteristickou vůni i minerální chuť a bohatou strukturu.

Vzkaz Mladých vinařů k tomuto vínu:

Párování a snoubení vína s jídlem

Víno se hodí k hovězímu, drůbežímu či rybě.

Degustační set

Veltlínské zelené, Víno pro Světlušku
je součástí degustačních setů

Zobrazit sety

Košík 0