Valtické vinné trhy 2018

Zlato si odnáší Ryzlink rýnský z Lužic

Zveřejněno 26. 04. 2018

Ve dnech 17. – 19. dubna proběhlo v centru Excelence ve Valticích hodnocení 708 vzorků nejlepších vín z 128 vinařství. Jednalo se o vína nejen z Moravy, Čech, Slovenska, ale také Rakouska. Odborná komise předních vinařských odborníků z celé České republiky 20. dubna vybrala absolutního šampiona mezi bílými, červenými a zahraničními víny pro letošní rok.

Zlatou medaili si odnáší Ryzlink rýnský ročníku 2011 (obec Lužice, trať Na stráni) z řady Terroir Moravia. Víno se projevuje jemnou vůní lipového květu a sušených meruněk, svěží chutí a nasládlým koncem. Řada Terroir Moravia je výjimečná právě svým zaměřením na vliv klimatických a půdních podmínek do výsledné chuti vína. V případě rýňáků z této oblasti jde o vína s lehkým aromatickým profilem citrusů a bílého ovoce, rozmanité a plné chutě, s typickým projevem regionu Podluží.

Valtické vinné trhy jsou vůbec nejstarší výstavou vín v České republice, první zmínka pochází již z roku 1858. V současné podobě ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích se konají od roku 1967. 

O kvalitě oceněných vín se můžete přesvědčit na výstavě, která proběhne 11. a 12. května v reprezentativních prostorách jízdárny a dvora Zámku Valtice. 

Sdílet na FB

Košík 0