Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Trojí zásah do zlatého pro Zámecké vinařství Bzenec

Tisková zpráva

Zveřejněno 14. 12. 2016

Bzenec, 12. prosince 2016 - Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnotící komise vyhlásili 8. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2017. Nejlepším vínem pro rok 2017 se stal Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Ryzlink Vlašský z přívlastkové řady uspěl v konkurenci 2 020 moravských a českých vín přihlášených do soutěže. „Jedná se o víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky, s vůní grepové pecky a mandlí ukazující na výbornou vyzrálost hroznů. Chuť je příjemně minerální se širokým začátkem i středem a střední perzistencí. Dochuť pomerančové kůry, tónů medu a vlašských ořechů naznačují velký potenciál tohoto vína,“ přiblížil nejlepší víno České republiky Bořek Svoboda, ředitel Zámeckého vinařství Bzenec. V novodobé historii Salonu vín, tedy za posledních sedm let, získalo vinařství titul již po páté.

Zámecké vinařství Bzenec tak završilo úspěšný rok, který se nesl v duchu vítězství v prestižních soutěžích pořádaných v České republice. V červnu získalo ocenění Vinařství roku 2015. Kritériem v této soutěži není jen kvalita vína, ale také skutečnost, jak vinařství svým podnikáním přispívá k pozvednutí, rozvoji a modernizaci svého oboru. V srpnu se vinařství dočkalo dalšího úspěchu v podobětitulu Vinař roku 2016. V této soutěži se udělovalo ocenění za kolekci šesti nejlepších vín, které hodnotili jak tuzemští, tak i zahraničí odborníci, tzv. „Masters of wine“, tedy nejvýše postavení experti ve vinařském oboru.

„Výhra pro nás znamená opravdu hodně. Získat v jednom roce titul Vinařství roku 2015, Vinař roku 2016 a sezónu završit titulem Šampion Salonu vín se prozatím nikomu nepodařilo. Úspěch ale bereme s pokorou a jsme zvědaví, co přinese další rok“ zhodnotil Bořek Svoboda.

Sdílet na FB

Košík 0