Trojí zásah do zlatého pro Zámecké vinařství Bzenec

Tisková zpráva

Zveřejněno 14. 12. 2016

Bzenec, 12. prosince 2016 - Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnotící komise vyhlásili 8. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2017. Nejlepším vínem pro rok 2017 se stal Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Ryzlink Vlašský z přívlastkové řady uspěl v konkurenci 2 020 moravských a českých vín přihlášených do soutěže. „Jedná se o víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky, s vůní grepové pecky a mandlí ukazující na výbornou vyzrálost hroznů. Chuť je příjemně minerální se širokým začátkem i středem a střední perzistencí. Dochuť pomerančové kůry, tónů medu a vlašských ořechů naznačují velký potenciál tohoto vína,“ přiblížil nejlepší víno České republiky Bořek Svoboda, ředitel Zámeckého vinařství Bzenec. V novodobé historii Salonu vín, tedy za posledních sedm let, získalo vinařství titul již po páté.

Zámecké vinařství Bzenec tak završilo úspěšný rok, který se nesl v duchu vítězství v prestižních soutěžích pořádaných v České republice. V červnu získalo ocenění Vinařství roku 2015. Kritériem v této soutěži není jen kvalita vína, ale také skutečnost, jak vinařství svým podnikáním přispívá k pozvednutí, rozvoji a modernizaci svého oboru. V srpnu se vinařství dočkalo dalšího úspěchu v podobětitulu Vinař roku 2016. V této soutěži se udělovalo ocenění za kolekci šesti nejlepších vín, které hodnotili jak tuzemští, tak i zahraničí odborníci, tzv. „Masters of wine“, tedy nejvýše postavení experti ve vinařském oboru.

„Výhra pro nás znamená opravdu hodně. Získat v jednom roce titul Vinařství roku 2015, Vinař roku 2016 a sezónu završit titulem Šampion Salonu vín se prozatím nikomu nepodařilo. Úspěch ale bereme s pokorou a jsme zvědaví, co přinese další rok“ zhodnotil Bořek Svoboda.

Sdílet na FB

Košík 0