Oenoforum 2023

Zlatá medaile z Mikulova pro Chardonnay z Klínků.

Zveřejněno 26. 06. 2023

Do 17. ročníku soutěže vín Oenoforum 2023 bylo přihlášeno 517 vín z Rakouska, Francie, Slovenska, Portugalska, Itálie, Chile, Bulharska, Moldávie, Španělska a samozřejmě také České republiky. Soutěž se konala 16. a 17. června v kongresovém sálu mikulovského zámku.

„Letošní ročník navázal na ty předešlé a opět se porovnávala vína z celého světa, ale zároveň byl vyzvednout význam těch ze světových odrůd révy vinné, konkrétně Sauvignonu Blanc a Cabernetu Sauvignon, ale také našich tradičních odrůd pěstovaných v Česku, tedy Ryzlinku vlašského a Pálavy. Znovu jsme také dodrželi dlouhodobou ambici přijímat maximálně 600 vzorků, aby byl dostatečný prostor pro hodnocení a zůstal důraz na kvalitu přihlášených vín,“ sdělil Ing. Martin Půček, výkonný ředitel pořadatelského Svazu vinařů.

Organizátorem a pořadatelem soutěže a konference je Svaz vinařů České republiky. Soutěž podporuje Vinařský fond, Národní vinařské centrum, o.p.s. a další organizace. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich a starostka Města Mikulova Mgr. Jitka Sobotková. Generálním partnerem akce je společnost Vinařský ráj. Oenoforum je jediná mezinárodní soutěž vín v České republice pod patronátem OIV – Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví.

Celkové výsledky

ODRŮDA

ROČNÍK

OCENĚNÍ

ŘADA

ŠARŽE

Chardonnay, Vracov, Klínky

 

 

 

 

 2021  Zlatá medaile  Terroir Moravia  1573

 

Sdílet na FB

Košík 0