Klíňák 2021 - vyprodáno

Terroir Moravia, moravské zemské víno

Poznejte víno se sommelierem

Video

Klíňák 2021 - vyprodáno

Terroir Moravia, moravské zemské víno

Trať Šampionů – to jsou Klínky, které dávají vínům zde zrozeným výjimečnost a originalitu. Jsou natolik zajímavá, že oslovují nejen vás - zákazníky, ale také degustátory mnoha prestižních soutěží po celém světě. Pět Šampionů Salonu vín ČR se zrodilo právě zde. Objevte kouzlo zdejší půdy a nechejte se unést mimořádností vín, která zde uzrála, aby vás potěšila ve skleničkách.

Vlastnosti

Barva Bílé Odrůda Chardonnay + Rulandské bílé
Ročník 2021 Jakostní stupeň moravské zemské víno
Dle cukru suché Řada Terroir Moravia
Vinařská oblast Morava Podoblast -
Číslo šarže 1543 Cukr g/l 5,6 g/l
Kyseliny g/l 8,9 g/l Alkohol % obj. 14,0 %
Extrakt g/l 27,5 g/l Objem 0,75 l
Int. Číslo 1548
Ocenění Prague Wine Trophy 2023 - Prague Regional Champion , Cuvée Ostrava 2023 - Zlatá medaile, Danube Wine Challenge 2023 - zlatá medaile, Cool Climate Wine Awards Krakow 2023 - zlatá medaile, TOP 77 vín ČR 2023 - 5*, Galerie rulandských vín 2023 - zlatá medaile, Slovácká podoblast NSV 2023 - Velká zlatá medaile, Salon vín ČR 2024 - zlatá medaile
Víno plněno v: Zámecké vinařství Bzenec s.r.o., Zámecká 1508, 696 81 Bzenec, Česká republika. Víno z České republiky.
Obsahuje oxid siřičitý

Již 5x se stalo víno z obce Vracov z viniční trati Klínky vítězem Salonu vín ČR. V čem spočívá výjimečnost tohoto "terroir"? 

Terroir není jen geologické podloží, půda, mikroklima slunce, vody a větru, v kombinaci s nadmořskou výškou a sklonem trati, je to zároveň také vhodnost odrůdy pro danou trať, klon, podnož, stáří, počet jedinců na plochu, v kombinaci s typem vedení a samozřejmě vliv agrotechniky ve vinici, historie, tradice a v neposlední řadě „know – how“ vinaře ve sklepě. Tato trať splňuje všechny atributy toho, aby „některé“ odrůdy z této polohy dávaly autentická, výrazná, pozitivně specifická, tělnatá a dostatečně dlouhá vína. Mají však také něco navíc, a to je jednoznačně líbivost, která je následně při hodnocení posouvá kupředu.

Víno jsme vytvořili jako oslavu této jediněčné vinice. Ochutnejte kupáž Rulandského bílého a Chardonnay, díky kterým je trať Klínky tak výjimečná.

Objevte skrytá zákoutí vína

Unikátní cenově zvýhodněné degustační sety pro milovníky vína

Zobrazit sety

Košík 0