International Wine Challenge 2019

Czech White Trophy pro Rulandské bílé z Klínků

Zveřejněno 15. 05. 2019

Nejvyšší ocenění Czech White Trophy a zlatou medaili si odváží Rulandské bílé 2017 z řady Terroir Moravia pocházející z legendární tratě Klínky ve Vracově. Od poroty si získalo úctyhodných 95 bodů!

"Nový ročník Rulandského bílého z naší výjimečné vinice Klínky nám opět začíná dělat radost. Svým úspěchem v Londýně navazuje na úspěchy svých dvou bratrů v Salonu vín ČR, ale také na výjimečný ročník 2015. Víno bylo tvořeno s cílem co nejvěrněji do něho otisknout terroir Klínky. Víno je svým projevem krásně suché a čisté, nepostrádá rafinovanost a komplexnost věhlasné vinice. Tato Rulanda bílá z řady Terroir prozatím nazrává na lahvi v naších sklepích, aby se k vám dostala v optimální zralosti," pohovořil o víítězném víně sklepmistr vinařství Ing. Zbyněk Žiška.

Kromě ocenění Czech White Trophy a zlaté medaile si z Londýna odvážíme ještě dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Hlavně bodovala vína  z řady Ego - Tramín červený, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, všechna z ročníku 2017.

„Na tomto úspěchu je nejzajímavější právě ta pestrost oceněných vín, kdy na jedné straně sklízela medaile vína mladá ročníků 2017 a 2018, ale bodovala i vína vyzrálá. Tradičně se daří našim vínům s vyšším obsahem zbytkového cukru, ale National Trophy se ziskem úctyhodných 95 bodů si letos odváží suché Rulandské bílé. Ukazuje to jediné – vysoká kvalita moravských a českých vín jde napříč styly, odrůdami či ročníky,“ komentoval úspěch moravských a českých vinařství Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast vzorků organizačně zajišťovalo.

Soutěž International Wine Challenge (IWC), která letos proběhla už po třicáté šesté, stanovuje laťku kvality světových vín a patří mezi nejprecizněji hodnocené soutěže vín na světě. Každé z vín oceněných některou z medailí je v průběhu soutěže posuzováno hned třikrát, a to minimálně deseti různými porotci. 

 Celkové výsledky:

ODRŮDA

ROČNÍK

MEDAILE

ŘADA

ŠARŽE

Rulandské bílé, Vracov, Klínky 

2017

Czech White Trophy, zlatá medaile

Terroir Moravia

7417

Ego No. 77 Tramín červený

2017

Stříbrná medaile

Ego

7327

EGO No. 81 Ryzlink rýnský 

2017

Stříbrná medaile

Ego

7333

Müller Thurgau

2018

Bronzová medaile

Herbarium Moravicum

8414

EGO No. 72 Veltlínské zelené

2017

Bronzová medaile

Ego

7370

Sdílet na FB

Košík 0