Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

International Wine Challenge London 2018

Nejprestižnější soutěž vín na světě nám přináší bronz

Zveřejněno 21. 06. 2018

I vína mají své Oscary, a ty letošní se rozdávali koncem dubna v londýnském Oval Cricket Ground. Soutěž International Wine Challenge je uznávána jako nejlépe hodnocená soutěž vín na světě a letos se uskutečnila již po čtyřiatřicáté. Všechna vína jsou hodnocena nejen anonymně, ale každé z nich ještě s důrazem na projev a ryzost jeho stylu, odrůdy, místa původu a ročníku. Česká republika byla jako vždy dobře zastoupena a v této elitní soutěži naši vinaři získali 6 stříbrných13 bronzových  medailí a 19 ocenění „Commended".

Z našich vín obsadil bronzový stupeň vítězů příjemně šťavnatý Muškát moravský z řady Herbarium Moravicum, který si komisi získal vyváženou kyselinkou, dlouhou perzistencí a příjemnou vůní jasmínu a hrušky. 

Hodnocení se koná každoročně po dobu celkem 15 dní v sálech, které tvoří součást ikonického kriketového hřiště – Oval Cricket Ground.  Každé medailové víno je hodnocené třemi nezávislými komisemi a nejméně deseti různými degustátory. Udělená ocenění jsou například „trophy“, zlatá, stříbrná či bronzová medaile a diplom zvaný „commended“. Šampioni ve všech kategoriích budou vyhlášeni 10. července 2018 během slavnostní večeře IWC Awards Dinner v hotelu Hilton Park Lane v Londýně. “.

 Celkové výsledky:

Odrůda

Ročník

Medaile

Řada

Šarže

Muškát moravský

2017

Bronzová medaile

Herbarium Moravicum

7057

Tramín červený

2017

Commended

Collection 1508 PS

7265

Ego No. 57 Rulandské bílé + Rulandské šedé + Chardonnay

2016

Commended

Ego

6390

Sdílet na FB

Košík 0