Finger Lakes International Wine Competition 2019

V Rochesteru ve státě New York skončil další ročník známé soutěže

Zveřejněno 24. 04. 2019

Oblíbené soutěže Finger Lakes International Wine Competition se zúčastnilo na dva a půl tisíce vzorků z osmnácti zemí světa, celkově 42 vinařství z České republiky. Mezi třemi zahraničními porotci zastupoval Českou republiku Josef Valihrach junior, z Maďarska přijel diplomat Jószef Kosárka a z Argentiny Leo Castellani, který věnoval zvláštní cenu nesoucí jméno jeho otce Raúla. Ryze americkým způsobem přidělování medailí hodnotilo přes 50 porotců, které pořadatel každoročně střídá. 

Česká a moravská vína zaznamenala velký úspěch, jsou totiž na Východním pobřeží USA velmi oblíbená. Odrůdy, které se tu pěstují a jsou známé, jsou jemnější a lahodnější. Aromatické odrůdy jako je Pálava, Irsai Oliver, Devín nebo Muškát moravský američtí porotci obdivují, protože takové odrůdy nemají. Účast 248 vín z České republiky organizovala redakce časopisu SOMMELIER s finanční podporou Vinařského Fondu. Česká republika se stala třetí nejpočetněji zastoupenou zemí po domácích USA a Kanadě, zato před Slovenskem, Rakouskem, Austrálií, Slovinskem či Mexikem. 

Ocenění Double Gold získává náš Ryzlink rýnský z obce Dobré Pole, tratě Staré roč. 2009Víno svěží barvy i vůně, v kterém jde cítit exotické ovoce a sušená meruňka. Chuť je široká a šťavnatá. Harmonický konec podtrhuje minerální tón bylinek a medu. Už se těšíte, až ho ochutnáte?

 Celkové výsledky:

ODRŮDA

ROČNÍK

MEDAILE

ŘADA

ŠARŽE

Ryzlink rýnský, Dobré Pole, Staré

2009

Double Gold

Terroir Moravia

9054

Ryzlink rýnský, Mikulov, Za cihelnou

2016

Gold

Terroir Moravia

6383

Chardonnay, Vracov, Klínky

2016

Silver

Terroir Moravia

6163

Pálava

2018

Silver

Colletion 1508 PS

8267

Sdílet na FB

Košík 0