Danube Wine Challenge 2023

Klíňák si odnáší zlato ze Slovenska.

Zveřejněno 14. 06. 2023

Celkem 623 vín ze 16 zemí hodnotili degustátoři z 15 zemí a čtyř kontinentů na 10. ročníku mezinárodní soutěže vín Danube Wine Challenge 2023 v Chateau Belá u Štúrova. Soutěž Danube Wine Challenge je vrcholná akce vinařského roku nejen na Slovensku, ale také v rámci Střední Evropy. Koná se pod patronátem OIV, je i řádným členem VINOFED, která sdružuje 15 prestižních soutěží.

"Všechna vína byla velmi dobrá, kvalita je letos opravdu na vysoké úrovni. Důležitá je vůně, chuť a to, zda se víno snadno a dobře pije," řekl Fernando Jaque Gurucharri, prezident Světové federace velkých mezinárodních soutěží vína a destilátů federace (VINOFED) a zároveň prezident Unie degustátorů Španělska.

Podle pravidel Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno OIV může medaili získat maximálně 30 procent přihlášených vín. Podle předběžných výsledků získalo velkou zlatou medaili 18 vín, zlatou 112 a stříbrnou 57 vín.  

Zámecké vinařství Bzenec získalo zlatou medaili pro víno Klíňák 2021 Terroir Moravia. Tohle víno jsme vytvořili jako oslavu této jediněčné vinice. Ochutnejte kupáž Rulandského bílého a Chardonnay, díky kterým je trať Klínky tak výjimečná.

Celkové výsledky

ODRŮDA

ROČNÍK

OCENĚNÍ

ŘADA

ŠARŽE

Klíňák

2021

Zlatá medaile

Terroir Moravia

1543

Sdílet na FB

Košík 0