VOC Bzenec

Rulandské bílé z Klínků pod označením vína originální certifikace

Zveřejněno 20. 06. 2019

V listopadu 2017 se vinaři z bzenecka a okolí těšili z významné zprávy. Ministerstvo zemědělství udělilo spolku VOC Bzenec povolení přiznávat vínům označení vína originální certifikace "VOC BZENEC". Díky tomu se bzenečtí vinaři, ale také milovníci vína mohou těšit z garance kvality a jedinečnosti vín z daného terroir. Označení vína originální certifikace, bude možné přiznat vínům pocházejícím od členů spolku, která splní stanovené podmínky a budou při anonymním hodnocení shledána vysoce kvalitními a senzoricky odrážejícími vliv regionu. 

Označení VOC BZENEC je možné přiznávat vínům z odrůd Ryzlink rýnský a Rulandské bílé a hrozny musí být pěstovány na vymezeném území. V současné chvíli jsou členové spolku tři zakládající  subjekty: Zámecké vinařství Bzenec, CHATEAU BZENEC  a Vinum Moravicum.

Prvním vínem pocházející z našich sklepů, které se může pyšnit tímto označením, je Rulandské bílé 2017 z řady 1508. Víno pro Vás uzrálo na trati Klínky a jeho charakter určuje poloha samotné vinice, která se nachází na výrazném jižním svahu a dává vínům potenciál zrání. Zlatavá barva vína se zelenkavým nádechem Vás při prvním setkání se skleničkou jistě naláká k dalšímu zkoumání. Vůně zaujme Vaše smysly, pocítíte zralost žlutého melounu a limetky. Při ochutnání se už pak necháte unášet příjemnou a harmonickou chutí s dlouhou perzistencí. 

Sdílet na FB

Košík 0