Vinobraní 2018

Na jaká vína se můžete v letošním ročníku těšit?

Zveřejněno 05. 11. 2018

Za výrobou vína se vždy skrývá velký kus práce, která obnáší nemalé množství odborných znalostí, píle, odvahy, správného načasování, trpělivosti a lásky k řemeslu samotnému. Když se k tomu přidá ještě všemocná příroda, vzniká neopakovatelná podoba něčeho tak unikátního, čím víno bezesporu je.

Vinobraní začalo rekordně brzy, a to 13. srpna sběrem Sauvignonu ze Šanova a skončilo symbolicky 1. listopadu sběrem Merlotu a Cabernetu Sauvignon z mikulovska. Co se týče objemu, jednalo se o největší vinobraní od roku 2009. Sklidili jsme 29 odrůd ve 3 podoblastech, nejvíce hroznů máme ze Slovácké podoblasti. Nejvyšší cukernatost jsme naměřili u Rulandy šedé z Kotelné, a to 45° ČNM. U modrých hroznů byla nejvyšší cukernatost u Rulandy modré ze Šanova, a to 29° ČNM. Největší sklizeň v jeden den čítala na 184 tun hroznů.  

Ročník 2018 byl co se týče počasí velmi teplý a ve srážkách podprůměrný, proto nám také přinesl několik příležitostí i výzev. Réva vyrašila i o tři týdny dříve, než je běžné a slunečných dnů bylo nadprůměrné množství. Museli jsme tedy začít sbírat v období tropických teplot, neboť hrozny některých odrůd dozrály již na začátku srpna. Na druhou stranu nám to přineslo více času na přípravu mladých vín. Věříme proto, ze delší doba nám pomohla rozvinout aromatický i chuťový profil vína.

Na první letošní víno se můžete těšit už tuto neděli 11. listopadu, kdy si slavnostně otevřeme Svatomartinské víno, a pro ty z Vás, kteří pijete raději ve společnosti stejně smýšlejících nadšenců, jsme si přichystali netradiční ochutnávku oceněných vín a jejich mladších sourozenců ročníku 2018. A kdy? V sobotu 17. listopadu si otevřeme Víno mezi paletami. Tak na ten letošní ročník!

Sdílet na FB

Košík 0