Víno mezi paletami 2019 - FOTOGALERIE

Druhý ročník úspěšné akce v netradičních prostorách našeho skladu

Zveřejněno 21. 11. 2019

Rok se s rokem sešel a druhý ročník úspěšné akce s jednoznačným a trefným názvem Víno mezi paletami se letos konal opět v našich skladech za doprovodu příjemného hudebního doprovodu a skvělých vín. A že Vám chutnala!

„Vloni jsme zkusili milovníky vín pozvat na netradiční degustaci. V jindy neútulném skladu jsme spojili mladá vína s těmi nejúspěšnějšími a posezení na paletách jsme zahalili do barev reflektorů a tónů muziky ve stylu Art Rock. Všechno jsme vsadili na špičková vína a atmosféru, která totálně vybočuje od drtivé většiny degustací vín. A musím přiznat, že reakce návštěvníků nás velmi mile překvapila“, popisuje prvotní nápad Rastíno Janovíček, který akci organizoval.

Představili jsme celkem 51 vzorků vín k degustaci, a to nejen tak ledajakých. Na jedné straně mladá vína ročníku 2019 a vína Svatomartinská, na straně druhé, oceněná vína, která letos uspěla na mnoha prestižních mezinárodních i českých soutěžích. Mohli jste si tak srovnat tato úspěšná vína z předchozích ročníků s jejich nejmladšími sourozenci ze stejných tratí, které „sláva“ teprve čeká. „Vybrat z 87 vín, která letos získala medaili nebylo vůbec snadné. Proto jsem vybral pouze vína s velkou zlatou a nebo s alespoň dvěma medailemi. Slovy čísel to bylo 10 šampionů, 19 velkých zlatých, 82 zlatých, 13 stříbrných a 8 bronzových medailí. Věřím, že i příští rok bude zase z čeho vybírat“, dodává Janovíček.

Co dodat? Jen to, že industriální prostředí vínu prostě sluší. A hlavně ve společnosti stejných „nadšenců“ chutná nejvíce. Letos Vás bylo ještě více než vloni, čehož si velmi ceníme a děkujeme, že jste přišli. Už nyní se těšíme na příští rok, který si rozhodně nenechte ujít – tentokrát si do kalendáře poznačte termín 14. listopadu 2020.

Zároveň bychom Vás rádi pozvali na další mimořádnou událost, kterou právě chystáme. Ples Zámeckého vinařství Bzenec se bude konat v sobotu 8. února 2020. A bude to pecka! O hudbu se nám postará populární Moondance Orchestra – orchestr Martina Kumžáka se svými 4 sólisty, který jistě dobře znáte z show České televize Star Dance…když hvězdy tančí. A že bude k plesování na místě i spousta dobrého vína a bohatá tombola, to si můžete být jisti. Více informací se již brzy dozvíte na www.ZameckeVinarstvi.cz a na Facebookovém profilu.

 

Sdílet na FB

Košík 0