Víno mezi paletami - FOTOGALERIE

Jak se celá akce vydařila a co jste mohli slyšet, zažít a ochutnat?

Zveřejněno 20. 11. 2018

Že tak ušlechtilý nápoj, čím víno bezesporu je a prostory skladu k sobě nejdou dohromady? Myslíte si to také? Chtěli jsme uskutečnit něco nezvyklého a tak jsme nabídli návštěvníkům možnost zažít degustaci ze zcela jiného pohledu a na netradičním místě. Přímo ve skladě Zámeckého vinařství Bzenec. Realizace nebyla jednoduchá a organizace si vyžádala nemalé množství času a práce. Vždyť za běžného provozu jsou tyto prostory plné palet vína. Aby se u nás návštěvníci cítili dobře, přichystali jsme jim pohodlné paletové posezení, příjemnou barevnou atmosféru podpořenou hudební kulisou skladeb ve stylu „art rock“, to byly kapely jako Pink Floyd, Dire Straits, Jethro Tull, Genesis a další. Samozřejmě nesmělo chybět občerstvení, včetně šnečích dobrot z ulity, které na prázdninové akci Vína ze zámků na zámku sklidili velký úspěch.

Nezvyklé prostředí jen umocnilo netradiční zážitek, při kterém si návštěvníci mohli ochutnat na 45 vzorků vín složených nejen ze Svatomartinských a dalších mladých vín ročníku 2018, které jsou v současné době teprve ve fázi svého zrodu, ale také z těch, která letos získala ocenění na prestižních soutěžích. „Udělali jsme inventuru ocenění z mezinárodních i tuzemských soutěží v roce 2018 a napadlo nás využít Svatomartinských slavností jako skvělou příležitost si porovnat tato medailová vína s jejich nejmladšími sourozenci ze stejných poloh, které mají soutěže teprve před sebou,“ řekl o akci ředitel Zámeckého vinařství Bzenec Ing. Bořek Svoboda. 

Vstup na akci byl zdarma a kdo měl to štěstí a jmenoval se Martin či Martina, dostal navíc 5 vzorků zdarma. Na programu byly také speciální prohlídky zámeckých sklepů s řízenou degustací vín z vracovské trati Klínky, která dala vinařství už 3 Šampiony Národní soutěže vín ČR Salonu vín a jeden z nich byl také součástí degustace. „Každou akci, kterou pořádáme, se snažíme ozvláštnit i zajímavým doprovodným programem. Jednou jsou to prohlídky s komorníkem a sabráží sektu netradičními nástroji, jindy ukážeme běžně nepřístupnou část sklepa nebo sáhneme po posledních lahví z našeho archivního sklepa. Tentokrát jsme vsadili na příběh nejúspěšnější trati v Česku,“ dodává Rastislav Janovíček, manažer akce.

Jsme rádi, že se tato událost setkala s kladným ohlasem, a také s tak velkým množstvím návštěvníků, což nás popravdě velmi mile překvapilo, tím se i ocenilo naše pojetí netradičního večera s vínem. Děkujeme, že jste přišli. Vaše přítomnost nám dodala energii a chuť do dalších podobných akcí v našem vinařství.

Sdílet na FB

Košík 0