Vinice před kamerou

....videoseriál pokračuje. Tentokráte přímo na místě, kde rostou a zrají naše hrozny

Zveřejněno 04. 06. 2020

Jelikož se Vám náš videoseriál líbí a naše pravidelné "vysílání" o těch nej vínech s chutí pravidelně sledujete, rozhodli jsme se pokračovat s další várkou nových dílů. Tentokráte, což Vás asi nepřekvapí, jsme se rozhodli vydat přímo na místo činu. A nebude to nikde jinde, než na vinice, za našimi hrozny, bez kterých by naše víno nebylo tím, čím je.

Začíná další seriál, který Vám tentokrát představí naše nejzajímavější a nejúspěšnější tratě - VINICE PŘED KAMEROU. Nejdříve si ale musíme vysvětlit, co znamená ono všemi vinaři tak často skloňované slůvko "TERROIR". Co se za ním skrývá? Jaká vína nabízí? Mrkněte...

Dnes bychom Vám rádi představili naši vůbec nejúspěšnější trať. Říkáme jí trať 4 šampionů a velmi často nám dělá obrovskou radost. Jaké je její terroir? Co se skrývá pod jejím povrchem? Jaká vína nám dává? A v jakých řadách ji můžete ochutnat i vy? Račte vstoupit - trať KLÍNKY, obec Vracov.

Dnes Vás vezmu do naší BIO vinice, kterou jsme vloni i částečně omladili. Tak se nabízí skvělá příležitost si ukázat, jak se rodí mladý vinohrad na úpatí Chřibů. Ukážu Vám zdejší terroir, poodhalím půdní profil, probereme BIO přístup a taky prozradím,  v jakých řadách můžete vína odsud ochutnat i Vy? Račte vstoupit - trať MOŠTĚNSKO, obec Hýsly.

Tentokrát Vás vezmeme na místa, kde vzniká základní víno pro náš klasický SEKT 1876. Probereme i méně časté vysoké vedení vinné révy tzv. "na záclonu" a dojde i na jednu netradiční sabráž sektu. Račte vstoupit, toto je trať SLÍNY, obec SKORONICE.

 

Nenápadná a přesto zazářila. Nachází se na Slovácku a přesto v Salonu vín ČR porazila v roce 2017 všechny vyhlášené vlašáky z mikulovska. Právem se tomuto kraji říká "Moravské Toskánsko". Proč? Je tady další z našich vinic šampionů. Račte vstoupit, toto je - trať PODVINOHRADÍ, obec HOVORANY.

Tato vinice nad Bzencem je jednou z nejstarších v českých zemích. Má neopakovatelné kouzlo a pěstujeme tady nejen typické bzenecké odrůdy, ale i ty raritní, které se už dnes jen tak nevidí. Zkrátka je to místo s bohatou historií, tradicí a dnes i s velmi atraktivním turistickým cílem.
Navíc si teď úplně nahoře, v našem novém VINNÉM BARU ŠIROKO DALEKO, můžete vychutnat i skleničku vína s tím nejkrásnějším výhledem????. A kolem 21. hodiny Vám k němu ZDARMA naservírujeme i západ slunce...????
Račte vstoupit, toto je - trať POD STARÝM HRADEM, obec BZENEC.

 

Sdílet na FB

Košík 0