Vína ze zámků 2019 - FOTOGALERIE

VÍNA ZE ZÁMKŮ POŠESTÉ

Zveřejněno 22. 08. 2019

V sobotu 17. srpna se opět konala v prostředí zámeckého parku mezinárodní přehlídka zámeckých vinařství Vína ze zámků. I letos jsme si připravili „pikošky“ v podobě výtečných vín, která k Vám doputovala z jedenácti zemí vinařského světa a nově i z Libanonu. Prostě parádní vzorky, které jen tak na jednom místě neochutnáte.

A jelikož jsme rádi, když si u nás užijí všechny Vaše smysly, nachystali jsme si i další dobroty. Tradičně jsou vyhledávané zmrzliny z našich vín. Opět jsme vsadili na medailová vína a nejoblíbenější odrůdy jako Pálava, Tramín ale samozřejmě i Rulandské bílé VOC Bzenec. Menší podíl alkoholu, přitom nezaměnitelná chuť, to vše ve spojení s chladivým efektem, mnozí si jistě pochutnali. Nechyběly dobroty z ulity, sýry, uzeniny, paštiky, skvělá káva, zkrátka vše, co nesmí chybět na pikniku v parku.

Jsme také velmi rádi, že mnozí z Vás využili jedinečné příležitosti si zajít do „Kavárny POTMĚ“, která se jen pro ten den „přerodila“ do „Vinárny POTMĚ“. Určitě znáte originální koncept zatemněné kavárny, kdy peníze, které návštěvníci zaplatí za občerstvení, jdou na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu a projektu Světluška. Pro tuto akci jsme si ji trošku upravili po svém. Děkujeme všem, kteří ji navštívili a přispěli tak na dobrou věc. 

O hudební kulisu se tentokrát postarali brněnští Django Jet hrající francouzské šansony i latin-jazzoví muzikanti z Jazz Petit Mikulov. Program pro děti nám zajistilo bzenecké loutkové divadlo Kašpárek, které si nachystalo hned dvě představení – Perníková chaloupka a Nuda v pekle.

A nuda nebyla ani u nás v parku. Posezení bylo již tradičně na paletových lavicích, kdo dal přednost ležérnímu polehávání na dekách, nic mu v tom nebránilo. A jako na již proběhlých akcích, i na této jsme dali přednost sklu a Váš pitný režim jsme zajistili nabídkou vod v zálohovaných lahvích.

Nesmíme zapomenout na prohlídky zámeckých sklepů. Kdo se toužil „ponořit“ do hlubšího zkoumání, kde se vlastně ta naše vína rodí, využil prohlídky s průvodcem.

Věříme, že jste si to užili a těšíme se na příští rok. Zároveň se na Vás těšíme na dalších našich akcích - 21. září na Rulandobraní & Rýňákobraní, 15. listopadu Sklepy při svíčkách a 16.listopadu Víno mezi paletami. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vás zase příště. Vaše Zámecké vinařství Bzenec.

 

 

Sdílet na FB

Košík 0