Svatomartinské víno 2019

Na jaká vína se můžete těšit?

Zveřejněno 24. 10. 2019

Co si pro Vás letos Zámecké vinařství Bzenec připravilo? Mladá, svěží, chutná Svatomartinská vína, která si letos otevřete výjimečně již od pátku 8. listopadu. 

Svatomartinským vínům posunutí uvedení na trh z pohledu „nešťastného“ pondělí, na které letos vychází Sv. Martin, určitě prospělo. Vždyť se jedná hlavně o tradici mladých vín - svátku všech milovníků vín, kteří se už nemůžou dočkat nového ročníku a jsou zvědaví, jak bude chutnat. „Z hlediska kvality se do letošních vín pozitivně projevil pozdější začátek vinobraní. Podle toho, co už máme nyní ve sklepě, můžeme předpokládat, že to budou příjemně aromatická a ovocitá vína,“dodává Ing. Bořek Svoboda, ředitel Zámeckého vinařství Bzenec.

Vinařství letos představí čtyři Svatomartinská vína, která Vás upoutají příjemnou aromatikou, svěžím profilem a ovocitostí.

Müller Thurgau

Víno veselé zelenkavé barvy. Vůně ovocná, s projevem mandarinek a nektarinek. Chuť je svěží, lehká, s limetkovou kyselinkou a jemnou perličkou.

Muškát moravský

Víno zlato-zelenkavé barvy. Vůní připomínající svým svěžím projevem limety a pomeranče. Chuť je šťavnatá, s živou kyselinkou a kořenitým závěrem.

Svatovavřinecké

Sytější purpurová barva. Vůně zralých višní a přezrálých švestek. V chuti jemné, s měkkou kyselinkou a hladkou tříslovinkou v závěru

Svatovavřinecké rosé

Víno světlejší malinové barvy. Vůně jahod a zralých třešní ve smetaně. Chuť je pikantní, mladistvá, s projevem višňové šťávy.

Orientační cena: 79 – 89 Kč

Sdílet na FB

Košík 0