Svatomartinská vína 2018

Ochutnejte naše mladá vína ročníku 2018

Zveřejněno 03. 10. 2018

Ročník 2018 přinesl několik příležitostí i výzev. Réva vyrašila i o tři týdny dříve, než je běžné a slunečních dnů bylo nadprůměrné množství. Jedním z nejzásadnějších kritérií je v letošním ročníku termín sklizně, který byl oproti běžným letům posunut o 2-3 týdny dříve. „Museli jsme tedy začít sbírat v období tropických teplot, neboť hrozny některých odrůd dozrály již na konci srpna. Na druhou stranu nám to přineslo více času na přípravu mladých vín. Věříme proto, ze delší doba nám pomohla rozvinout aromatický i chuťový profil vina,“ dodává Ing. Roman Sečka, obchodní ředitel Zámeckého vinařství Bzenec.

Těšit se můžete hned na 5 odrůd vín, které zakoupíte pod ochrannou známkou Svatomartinských. Světle zlaté Veltlínské červené rané, s vůní čerstvého lesního ovoce Vás v chuti překvapí svěžestí, vyrovnanou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Müller Thurgau upoutá vůní broskví a citrusů, které pokračují i ve šťavnaté a harmonické chuti. Světle zelenkavý Muškát moravský se ve vůni projevuje čerstvě utrženými hrozny a mandarinkami. Chuť je kořenitá, s mladistvým projevem a živou kyselinkou. V zastoupení růžových vín se Vám představí Svatovavřinecké rosé, víno pěkné malinové barvy, s vůní jahody se smetanou a osvěžující chutí, s jemným dotekem zbytkového cukru. Milovníci červených vín si vychutnají vůni zralých višní a lesního ovoce Svatovavřineckého, které se dále rozvine v měkké chuti s jemným tříslem a mladistvým závěrem. Vína zakoupíte ve vybraných maloobchodních sítích.

Nezapomeňte, že 17. listopadu se v zámeckých sklepích konají Svatomartinské slavnosti, kdy budete mít možnost ochutnat naše Svatomartinská vína.

 

 

Sdílet na FB

Košík 0