Prague Wine Trophy 2018

Stali jsme se absolutním vítězem

Zveřejněno 06. 11. 2018

Zveřejnění výsledků finálového kola prestižní mezinárodní soutěže Prague Wine Trophy se neslo v duchu mimořádného úspěchu. S celkovým počtem 87 medailí jsme se umístili na úžasném 1. místě mezi domácími vinařstvími a stali se tak absolutním vítězem. Nejvíce byla zastoupena vína ročníku 2016 a 2017, která vynikala svěžestí a plností. Díky nim se můžeme pyšnit těmito medailemi: 2x Prague Wine Champion, 2x Prague Regional Champion, 12x Prague Premium Gold, 65x Prague Gold a 6x Prague Silver.

„Soutěžní vína vždy pečlivě vybíráme s ohledem na ročník, vyzrálost a ideální dobu konzumace, a to nejen z naší nejvyšší řady EGO, exkluzivní řady Terroir Moravia a kolekce vín pro gastronomii 1508, ale také vína z osvědčené řady Herbarium Moravicum, která jsou k dostání v běžné maloobchodní síti. Naše radost je o to větší, že po předloňském absolutním 3. místě, loňském druhém, je letošní prvenství naplněním našeho cíle, vyrábět atraktivní vína té nejvyšší kvality, která snesou srovnání s celosvětovou konkurencí,“ řekl k vítězství ředitel Zámeckého vinařství Bzenec Ing. Bořek Svoboda.

Soutěž Prague Wine Tropy patří již dlouho mezi prestižní soutěže, která mezi sebou poměřuje vína domácích producentů, ale i dovozová. Výsledky tak konečnému spotřebiteli názorně ukáží, jak kvalitní vína se dají v České republice koupit a že nejvyšší kvalitu můžete očekávat i od vín moravských. Výsledky ročníku 2018 pak staví, co se týče nejvíce získaných medailí, Zámecké vinařství Bzenec, na nejvyšší stupeň vítězů i z pohledu dovozců zahraničních vín.

V soutěži se také mimořádně dařilo sesterské společnosti Vinařství Mikrosvín Mikulov, která získala celkem 29 medailí – 1x Prague Wine Champion, 2x Prague Regional Champion, 6x Prague Premium Gold, 19x Prague Gold a 1x Prague Silver. Gratulujeme!

Sdílet na FB

Košík 0