Shrnutí soutěže Prague Wine Trophy 2017

44 medailí a 2. místo v kategorii Nejlepší domácí vinařství

Zveřejněno 21. 02. 2018

V kategorii Nejlepší domácí vinařství jsme se ziskem 44 medailí skončili na úžasném 2. místě! Celkové výsledky nás také zařadily mezi pětihvězdičková vinařství, kdy umístění náleželo jen těm vinařstvím, kterým tvořil průměr 3 nejlepších vín 90 bodů a více. 

Největší úspěch zaznamenala naše znojemská „müllerka“ (roč. 2015) z řady 1508, která si u poroty vybojovala úctyhodných 90 bodů a získala titul Prague Wine Champion. Dalších 7 vín si odneslo ocenění Prague Premium Gold a zařadila se tak mezi medailová vína s vysokým bodovým hodnocením dosahující 90 a více bodů. Konečný výčet medailí uzavírá ocenění 28x Prague Gold a 8x Prague Silver.

O vítězných vínech jsme psali již v minulých článcích, pokud byste si chtěli ochutnat limitovaný výběr To nejlepší z Prague Wine Trophy 2017, využijte časově omezené nabídky a zakupte si speciální kolekci za zvýhodněnou cenu zde.

PRAGUE WINE TROPHY je mezinárodní soutěž vín určená pro vína z vinařských regionů z celého světa. Co do počtu hodnocených vzorků jde o největší mezinárodní soutěž vín v České republice, která se odehrává ve čtyřech kolech od roku 2007. Hodnocení vín v této soutěži probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy je každé víno hodnocené několikrát a sleduje se jeho vývoj. Mezinárodní porota je rovnoměrně složena z vinařů, obchodníků s vínem, someliérů a novinářů.

Sdílet na FB

Košík 0