Oenoforum 2018

Sedminásobný medailový úspěch

Zveřejněno 02. 07. 2018

Před nedávnem proběhl 12. ročník jediné OIV soutěže v České republice a bylo zveřejněno všech osmnáct oceněných. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 513 vín od 99 vinařů, které hodnotilo 43 degustátorů mj. z Francie, Itálie, Slovinska, Moldávie, Španělska, Rakouska, Bulharska a Ruska. Většina vzorků byla přihlášena z České republiky, další vína byla ze Slovenska a z Francie, Itálie, Německa, Nového Zélandu, Portugalska, Španělska a dalších zemí.

Náš úspěch se nesl ve znamení šťastné sedmičky. Zlato si odnášejí již tradičně vína z prémiové řady Terroir Moravia, konkrétně Rulandské bílé z Dolních Dunajovic, Chardonnay z Vracova a Ryzlink rýnský z Mikulova. U všech vín si můžete vyzkoušet, jaký vliv má na jejich charakteristiku půda, podnebí a klima daného místa, kde víno vyrostlo. Zlatý úspěch slaví také "vlašák" z řady Herbarium Moravicum a dokazuje tak, že i víno, které běžně zakoupíte v maloobchodní síti, může být mimořádně úspěšné a kvalitní. A u Ryzlinku zůstaneme. Také šťavnatý Ryzlink vlašský z řady Ego si u poroty vybojoval zlatou medaili. Z "růžovek" zabodovalo André rosé s pikantně kořenitou chutí a získalo tak stříbrnou medaili. Stříbrnou příčku uzavírá Muškát moravský z přívlastkové řady 1508. Máte-li chuť na něco výjimečného a vhodného pro snoubení s jídlem, je výběr vín z řady 1508 tím pravým "ořechovým".

Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři a nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska. Oenoforum – Czech International Wine Competition porovnává vína z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vína vyrobená různými technologiemi. 

Celkové výsledky:

Odrůda

Ročník

Medaile

Řada

Šarže

Ryzlink vlašský

2017

Zlatá medaile

Herbarium Moravicum

7214

EGO No. 69 Ryzlink vlašský

2016

Zlatá medaile

Ego

6327

Rulandské bílé, Dolní Dunajovice, Zimní vrch

2015

Zlatá medaile

Terroir Moravia

5218

Chardonnay, Vracov, Klínky

2016

Zlatá medaile

Terroir Moravia

6163

Ryzlink rýnský, Mikulov, Za cihelnou

2015

Zlatá medaile

Terroir Moravia

5169

Muškát moravský

2017

Stříbrná medaile

Collection 1508 PS

7262

EGO No. 73 André rosé

2017

Stříbrná medaile

Ego

7289

Sdílet na FB

Košík 0