Řadu Grands Vins d'Alfons Mucha obohatí jakostní vína ročníku 2016

Vychutnejte si vína z Moravy, které potěší nejen Vaše ústa, ale také oči

Zveřejněno 18. 07. 2017

V roce 2012 jsme vypustili do světa novou řadu přívlastkových vín, které na originálních etiketách zdobily nádherné malby malíře Alfonse Muchy. Odrůdová typičnost, rovnováha a harmonie tvoří spolu s malířovými díly společný jmenovatel umění našich vín.

Letos uplynulo 157 let od narození tohoto světoznámého umělce a my jsme se u příležitosti této události rozhodli řadu doplnit o ročníky 2016, které zastupují jakostní vína odrůd Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Frankovka rosé a Frankovka. Vína jsou opět zabalena v exkluzivním balení, které podtrhuje lásku k umění i touhu po dokonalém zážitku z výjimečných vín. Víno se tak stává skvělým tipem na dárek pro Vaše přátele.

Alfons Mucha byl český malíř a designer, jehož životním dílem byl cyklus velkoformátových pláten Slovanská epopej, na kterém pracoval 18 let. Jeho nadání nezahrnovalo pouze tvorbu plakátů ve stylu art nouveau, ale zasahovalo do všech uměleckých oborů. Stal se známým jako umělec pracující v oboru užitého umění, kromě reklamních plakátů tvořil i návrhy obalů pro celou řadu spotřebních předmětů, mimo jiné vytvořil grafickou předlohu k první československé poštovní známce a navrhoval i grafickou podobu československých bankovek.

 


Sdílet na FB

Košík 0