Máme 7. ŠAMPIONA SALONU VÍN

Šampionem a nejlepším vínem České republiky pro rok 2020 se stalo Rulandské modré z řady EGO

Zveřejněno 06. 12. 2019

Ve středu 4. prosince vyhlásila odborná porota ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2020. Nejlepším vínem pro rok 2020 se stalo EGO No. 90 Rulandské modré roč. 2017

„Toto Rulandské modré vzniklo z perfektně vyzrálých hroznů z Dolních Dunajovic z trati Zimní vrch. Ruční sběr, desetidenní kvašení v otevřené nádobě a roční školení v nových barikových sudech dalo vzniknout vínu se světlejší rubínovou barvou a příjemnou viskozitou. Ve vůni jsou cítit sušené brusinky, švestky a lehký nádech sladkého koření v závěru. V chuti je elegantní, lehce kořenité s příjemnou kyselinkou a dlouhým závěrem“, komentuje Ing. Zbyněk Žiška, hlavní enolog Zámeckého vinařství Bzenec.

Šampion uspěl v konkurenci téměř 2400 moravských a českých vín přihlášených do soutěže a do prvního národního kola bylo nominováno v souladu se statutem na tzv. "divokou kartu". Z něj dále uspěl v konkurenci 1479 nominovaných vín od 202 vinařů a dále postoupil do druhého finálového kola Salonu vín – národní soutěže vín 2020. Odborná porota jej z 400 finalistů od 126 vinařských firem vyhodnotila jako absolutního vítěze. Šampion se stal zároveň vítězem kategorie „E“ (červená vína do 4 g/l zbytkového cukru).

Slavnostní vyhlášení všech držitelů prestižního titulu „Zlatá medaile Salonu vín ČR 2020“, a tedy i složení degustační expozice stovky nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020, vítězů jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce proběhne 5. února ve Valticích. Nová kolekce Salonu vín 2020 bude pro veřejnost otevřena opět od čtvrtka 6. února 2020.

Pro nás je to ohromný úspěch, kterým jsme završili letošní úspěšný rok. Pokud se nemůžete dočkat, až jej ochutnáte, už brzy dáme našeho ŠAMPIONA i na e-shop. Ale ještě malou chvilku vás budeme napínat. 

Sdílet na FB

Košík 0