KONEČNĚ SPOLEČNĚ!

Letošní akce se ponesou v duchu otevřeného vinařství, otevřených srdcí i lahví a radostného zvolání „KONEČNĚ SPOLEČNĚ“!

Zveřejněno 23. 02. 2021

Na letošní sezónu se vážně těšíme. Nejen proto, že jsme si pro vás nachystali spoustu novinek, ale také proto, že jsme v loňském „tak trochu jiném“ roce načerpali příliš málo vitamínu „v“, který se ve víně tvoří jen ve společnosti podobných nadšenců do vína. I proto se letošní akce ponesou v duchu otevřeného vinařství, otevřených srdcí i lahví a radostného zvolání

KONEČNĚ SPOLEČNĚ!“

Vše samozřejmě záleží na pandemické situaci v ČR, a proto doufáme, že se situace během jara a počátkem léta uklidní a budeme moci naše chystané akce zrealizovat.

První novinkou, na kterou se můžete těšit, je festival, který do Bzence zavítá úplně poprvé. Hudba na vinicích, letní koncertní seriál, který propojuje skvělou muziku s výtečným vínem. Projekt vznikl hlavně s myšlenkou potěšit milovníky vín a dobré muziky, což věříme, že se podaří letos i u nás. V průběhu června – září se můžete těšit na Tomáše Kluse (18. 6.), Pokáče (3. 7.), Davida Kollera (10.7.), Xindla X (3.9.), skupiny Mirai (2. 7.), Jelen (4. 7.) a MIG 21 (2. 9.). Koncerty proběhnou přímo před budovou vinařství.

Tradičně se letos potkáme také na vámi dobře známých akcích Vína ze zámků - přehlídka zámeckých vinařství (14. 8.), Rulando & Rýňákobraní aneb vinobraní na kopci (18. 9.) a Víno mezi paletami aneb mladá versus medailová vína (13. 11.).

Ani Vinný bar Širokodaleko u kaple Sv. Floriána a Šebestiána nezůstane pozadu. V loni jsme byli velmi příjemně překvapeni, kolik z vás si přišlo se skleničkou v ruce vychutnat tu neopakovatelnou atmosféru a výhled od kaple. A vinice na „staráku“ ožije i letos hned několika akcemi. Zahájení sezóny bude v podobě Open air degustace za přítomnosti úžasných vín, dechberoucího výhledu a muziky.

Hned na to naváží řízené piknikové degustace, které jsou také letošní novinkou. Pro zájemce, kteří se předem registrují na vypsané termíny jsme si nachystali řízené degustace na vinici Pod Starým hradem. Přímo mezi řádky ochutnáte výběr několika vzorků, seznámíme vás se zdejšími odrůdami a historií. A žádný piknik se neobejde bez něčeho na zub, zážitek vám tedy zpříjemní i malé občerstvení. K dispozici jsou zatím tyto termíny: 12. a 26. 6., 6. a 21. 7., 4. a 18. 8.

A aby toho nebylo málo, staneme se součástí hned několika dalších událostí. 19. - 20. 6. se potkáme na Festivalu otevřených sklepů – Jaro na Kyjovsku, kdy budeme taky jednou ze zastávek tohoto oblíbeného festivalu. 10. 7. patří Dnu otevřených sklepů ve Bzenci, který se ponese v duchu široké nabídky vín bzeneckých vinařů, 5. 6. bude Dnem pro mě, jehož organizátorem je paní Hana Šťastná. Jde o akci v prostorách zámecké zahrady a den si bude možno zpříjemnit opět výborným moravským vínem a bohatým doplňkovým programem. Navázané přednášky budou probíhat v loutkovém sále v areálu zámku. Těšit se můžete na témata jako jsou např. aromaterapie, psychosomatika, feng šuej a samozřejmě i víno. 17. – 18. 7. patří Garden Food festivalu, jehož organizátorem je Clash Ventures s.r.o.. Jde ofestival dobrého jídla a pití, který si klade za cíl ukazovat veřejnosti, že v daných regionech je řada kvalitních restaurací i kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. A kde je dobré jídlo, nesmí chybět i výborné víno. Určitě si nenechte ujít náš stánek s víny vhodnými do gastronomie. A konečně 12. 11. se uskuteční dobře známá a oblíbená akce – Bzenecké sklepy při svíčkách. Netradiční atmosféra vytvořená mihotáním plamínků svíček má své kouzlo. Stavte se ochutnat víno v této jedinečné náladě k nám.

Věříme, že se na některé z akcí potkáme a budeme si moci opět vychutnat vzájemné potěšení nad skleničkou dobrého vína. Všechny potřebné informace s vámi budeme sdílet i našich sociálních sítích. Těšíme se na vás, tým Zámeckého vinařství Bzenec.

Sdílet na FB

Košík 0