International Wine Challenge London 2018

Nejprestižnější soutěž vín na světě nám přináší bronz

Zveřejněno 29. 05. 2018

I vína mají své Oscary, a ty letošní se rozdávali koncem dubna v londýnském Oval Cricket Ground. Soutěž International Wine Challenge je uznávána jako nejlépe hodnocená soutěž vín na světě a letos se uskutečnila již po čtyřiatřicáté. Všechna vína jsou hodnocena nejen anonymně, ale každé z nich ještě s důrazem na projev a ryzost jeho stylu, odrůdy, místa původu a ročníku. Česká republika byla jako vždy dobře zastoupena a v této elitní soutěži naši vinaři získali 6 stříbrných13 bronzových  medailí a 19 ocenění „Commended".

Z našich vín obsadil bronzový stupeň vítězů příjemně šťavnatý Muškát moravský z řady Herbarium Moravicum, který si komisi získal vyváženou kyselinkou, dlouhou perzistencí a příjemnou vůní jasmínu a hrušky. 

Hodnocení se koná každoročně po dobu celkem 15 dní v sálech, které tvoří součást ikonického kriketového hřiště – Oval Cricket Ground.  Každé medailové víno je hodnocené třemi nezávislými komisemi a nejméně deseti různými degustátory. Udělená ocenění jsou například „trophy“, zlatá, stříbrná či bronzová medaile a diplom zvaný „commended“. Šampioni ve všech kategoriích budou vyhlášeni 10. července 2018 během slavnostní večeře IWC Awards Dinner v hotelu Hilton Park Lane v Londýně. “.

 Celkové výsledky:

Odrůda

Ročník

Medaile

Řada

Šarže

Muškát moravský

2017

Bronzová medaile

Herbarium Moravicum

7057

Tramín červený

2017

Commended

Collection 1508 PS

7265

Ego No. 57 Rulandské bílé + Rulandské šedé + Chardonnay

2016

Commended

Ego

6390

Sdílet na FB

Košík 0