Finger Lakes International Wine Competition 2018

Největší světová charitativní soutěž vína nám přináší zlato a stříbro

Zveřejněno 05. 04. 2018

Když se spojí víno s dobrým úmyslem pomoci, může vzniknout skvělý projekt, který není pouze soutěží vín, ale i příležitostí, jak podpořit děti a rodiny procházející vážnými zdravotními problémy. Největší světová charitativní soutěž vína Finger Lakes International Wine Competition s výtěžkem putujícím na provoz mezinárodního kempu pro onkologicky nemocné děti se konala 23. – 25. března v Rochesteru (NY, USA) a jednal se o již 18 ročník.

Naše vína si vedla velmi dobře a vzácné kovy si vybojovali hned dva favorité. Zlato si odnáší přívlastkové víno z řady 1508 Rulandské šedé roč. 2017 s plnou a širokou vůní a příjemně minerální chutí rozinek a žlutého melounu. Stříbrnou medaili získalo Rulandské bílé z řady Terroir Moravia  roč. 2015, které uzrálo v trati Zimní vrch v Dolních Dunajovicích. Víno s kořenitým projevem, podpořeným sladkou vůní zralého žlutého ovoce je v chuti krásně dlouhé a kousavé, s živou kyselinkou a příjemně minerální dochutí.

Hodnoceno bylo na 2800 vín z 18 zemí (Argentina, Australia, Austria, Brazil, Canada, Colombia, Croatia, Czech Republic, Hungary, Israel, Italy, Mexico, Russian Federation, Slovakia, Slovenia, Spain, Turkey, USA). Českou republiku zastupovali v porotě Jiří Maděřič, Mirek Majer a Jožka Valihrach jr. 

Sdílet na FB

Košík 0