Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Finger Lakes International Wine Competition 2018

Největší světová charitativní soutěž vína nám přináší zlato a stříbro

Zveřejněno 05. 04. 2018

Když se spojí víno s dobrým úmyslem pomoci, může vzniknout skvělý projekt, který není pouze soutěží vín, ale i příležitostí, jak podpořit děti a rodiny procházející vážnými zdravotními problémy. Největší světová charitativní soutěž vína Finger Lakes International Wine Competition s výtěžkem putujícím na provoz mezinárodního kempu pro onkologicky nemocné děti se konala 23. – 25. března v Rochesteru (NY, USA) a jednal se o již 18 ročník.

Naše vína si vedla velmi dobře a vzácné kovy si vybojovali hned dva favorité. Zlato si odnáší přívlastkové víno z řady 1508 Rulandské šedé roč. 2017 s plnou a širokou vůní a příjemně minerální chutí rozinek a žlutého melounu. Stříbrnou medaili získalo Rulandské bílé z řady Terroir Moravia  roč. 2015, které uzrálo v trati Zimní vrch v Dolních Dunajovicích. Víno s kořenitým projevem, podpořeným sladkou vůní zralého žlutého ovoce je v chuti krásně dlouhé a kousavé, s živou kyselinkou a příjemně minerální dochutí.

Hodnoceno bylo na 2800 vín z 18 zemí (Argentina, Australia, Austria, Brazil, Canada, Colombia, Croatia, Czech Republic, Hungary, Israel, Italy, Mexico, Russian Federation, Slovakia, Slovenia, Spain, Turkey, USA). Českou republiku zastupovali v porotě Jiří Maděřič, Mirek Majer a Jožka Valihrach jr. 

Sdílet na FB

Košík 0