Decanter 2023

Máme krásné stříbro z největší soutěže vín.

Zveřejněno 08. 06. 2023

Nepochybně největší světová soutěž vín, Decanter World Wine Awards, letos opět překonala rekordy v počtu dosud přihlášených vín s 18 250 hodnocenými víny z 57 zemí.

Nejde však jen o velikost – skupinový třístupňový proces hodnocení soutěže je uznáván předními odborníky na víno na mezinárodní úrovni pro jeho důvěryhodnost, přičemž mnozí se procesu hodnocení účastní osobně. „Na zisk zlaté medaile je potřeba minimálně 95 bodů ze sta, což je hodnocení, na které většina vinařů během své kariéry nikdy nedosáhne, navíc jde o body udělené superligou světových degustátorů. A jen o málo méně musí víno dosáhnout pro medaile stříbrné a bronzové,“ přiblížila, na jakou úroveň se propracovali naši vinaři, Ing. Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra.

Soutěže se v roce 2023 účastnilo 236 odborníků na víno, včetně 53 Masters of Wine a 16 Master Sommeliérů, kteří se sešli z 30 zemí. S více než 100 zámořskými porotci a talentovanými regionálními specialisty zaměřenými na víno, nabízejí výsledky DWWA spotřebitelům a obchodu důvěryhodného průvodce dynamickým světem vína.

Náš Sauvignon z ročníka 2021 z řady EGO dostal od hodnotitelů krásných 90 bodů, tedy stříbrnou medaili. 

Sdílet na FB

Košík 0