Concours Mondial de Bruxelles 2017

Mimořádný úspěch! Velká zlatá medaile pro jediné české vinařství - to naše!

Zveřejněno 16. 05. 2017

 „Putující“ soutěž Concours Mondial de Bruxelles se řadí k jedné z největších mezinárodních vinařských soutěží. Na letošní 24. ročník se přihlásilo 9 080 vzorků z 50 zemí světa a celkově bylo uděleno 2 591 medailí, z toho 88 Velkých zlatých, 854 Zlatých a 1 649 Stříbrných. Pro naše vinařství je to velký úspěch, žádné české vinařství se nemůže pochlubit ziskem Velké zlaté medaile. Tu si odnáší naše Rulandské bílé ročníku 2015, z prémiové řady Terroir Moravia. Vína z obce Vracov, z tratě Klínky jsou již dlouhodobě sázkou na jistotu. Vína pocházející z této půdy jsou jedinečná a mimořádných vlastností. Úspěch je o to větší, že letošní hodnocení bylo poměrně přísné a medaile získala jen opravdu kvalitní vína. Navíc za tuto odrůdu putuje jediná velká zlatá ze všech středoevropských zemí právě k nám. Toto víno se aktuálně připravuje pro prodej.

Kromě Velké zlaté medaile jsme si v letošním ročníku vybojovali 2 zlaté a 4 stříbrné medaile. Porotu o zlatě přesvědčila vína z přívlastkové řady Collection 1508 – šťavnatý Muškát moravský ročníku 2016 a elegantní a plné Rulandské bílé ročníku 2015. Stříbrné umístění si odnesla vína ročníku 2015 - ovocné Chardonnay z přívlastkové řady Collection 1508, svěží Ryzlink rýnský z řady Ego, minerální Ryzlink rýnský z řady Terroir Moravia, obce Mikulov, tratě Za cihelnou. Stříbrné umístění zakončuje víno ročníku 2016, šťavnatý a plný Tramín červený z oblíbené řady Herbarium Moravicum.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, později začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. 

Sdílet na FB

Košík 0