Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Concours Mondial de Bruxelles 2017

Mimořádný úspěch! Velká zlatá medaile pro jediné české vinařství - to naše!

Zveřejněno 16. 05. 2017

 „Putující“ soutěž Concours Mondial de Bruxelles se řadí k jedné z největších mezinárodních vinařských soutěží. Na letošní 24. ročník se přihlásilo 9 080 vzorků z 50 zemí světa a celkově bylo uděleno 2 591 medailí, z toho 88 Velkých zlatých, 854 Zlatých a 1 649 Stříbrných. Pro naše vinařství je to velký úspěch, žádné české vinařství se nemůže pochlubit ziskem Velké zlaté medaile. Tu si odnáší naše Rulandské bílé ročníku 2015, z prémiové řady Terroir Moravia. Vína z obce Vracov, z tratě Klínky jsou již dlouhodobě sázkou na jistotu. Vína pocházející z této půdy jsou jedinečná a mimořádných vlastností. Úspěch je o to větší, že letošní hodnocení bylo poměrně přísné a medaile získala jen opravdu kvalitní vína. Navíc za tuto odrůdu putuje jediná velká zlatá ze všech středoevropských zemí právě k nám. Toto víno se aktuálně připravuje pro prodej.

Kromě Velké zlaté medaile jsme si v letošním ročníku vybojovali 2 zlaté a 4 stříbrné medaile. Porotu o zlatě přesvědčila vína z přívlastkové řady Collection 1508 – šťavnatý Muškát moravský ročníku 2016 a elegantní a plné Rulandské bílé ročníku 2015. Stříbrné umístění si odnesla vína ročníku 2015 - ovocné Chardonnay z přívlastkové řady Collection 1508, svěží Ryzlink rýnský z řady Ego, minerální Ryzlink rýnský z řady Terroir Moravia, obce Mikulov, tratě Za cihelnou. Stříbrné umístění zakončuje víno ročníku 2016, šťavnatý a plný Tramín červený z oblíbené řady Herbarium Moravicum.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, později začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. 

Sdílet na FB

Košík 0