Bilance roku 2016

Vzrušující rok v našem vinařství aneb co jsme zažili, sklidili a oslavili v roce 2016

Zveřejněno 16. 02. 2017

Počátkem roku 2016 jsme do světa slavnostně vypustili novou řadu Terroir Moravia, která byla v Salonu vín 2016 oceněna 5 zlatými medailemi. Mohli jste tak poznat vína stejných odrůd z různých oblastí a sledovat, jak se v jejich chuti projevují jednotlivé charakteristiky, ovlivněné geologickým podložím, složením půdy, vlhkostí, srážkami, nadmořskou výškou apod.

Lednový mrazík ohlásil zimní čas a vinice se zahalily do sněhové peřiny, kde trpělivě čekaly na jarní paprsky, které by jim poskytly životodárnou oporu pro růst lahodných darů přírody. S příchodem jara naše vinice potrápily mrazy, které udeřily na probouzející se révu. Část úrody byla zničena, ale přesto jsme se mohli radovat z množství a výsledné kvality sklizených hroznů.

Již dříve započatá rekonstrukce viniční tratě pod Starým Hradem ve Bzenci pokračovala v loňském roce úspěšně dále a vysázeno bylo okolo 7500 kusů sazenic v tradičních i historických odrůdách.

Naše vlajková loď - vína z řady Ego - se pro Vás oblékla do nového kabátku a předvedla etikety, lahve a dárková balení v příjemném elegantním vzhledu. Díky výjimečnosti ročníku 2015 jsme mohli řadu obohatit odrůdami Sauvignon a Tramín červený.

Během roku jste se mohli na našem webu a v tisku setkat s postavou Komorníka, jehož tvář a vznešenost se stala znakem noblesy a kvality našich vín.

V srpnu se bzenecký park proměnil v centrum zámeckých vín z různých koutů Evropy. Zorganizovali jsme pro Vás akci Vína ze zámků ve Bzenci na zámku a představili Vám vína z Česka, Slovenska, Francie, Itálie, Německa, Rakouska a Španělska. A že to byla akce velmi úspěšná, dokazuje i návštěvnost, která překonala veškerá očekávání.

Sklizeň nového ročníku 2016 čítala necelých 3000 tun hroznů a obsahovala 26 odrůd. Nejbohatší úrodu měla Slovácká podoblast a nejúrodnější odrůdou se stalo Veltlínské zelené.

Během roku 2016 jsme však nesklízeli jen vinice, ale také úspěchy na polích soutěžních.

Celkem jsme se zúčastnili 22 českých a zahraničních soutěží. Získali jsme 86 medailí, z toho 38 zlatých, 33 stříbrných, 12 bronzových a dalších.

V červnu jsme hrdě převzali titul VINAŘSTVÍ ROKU 2015. Odborná komise, ale i hlasování veřejnosti rozhodlo, že z hlediska oblíbenosti a kvality jsme na prvním místě. Vrcholem na pomyslném “vinařském Olympu” bylo ocenění v podobě titulu VINAŘ ROKU 2016. Oslavy nebraly konce. Vyvrcholení úspěšného ročníku bylo korunováno potěšující zprávou. Náš Ryzlink vlašský 2015 z Collection 1508 Reservé zazářil ve velké konkurenci 2020 moravských a českých vín a stal se absolutním Šampionem Salonu vín – Národní soutěže vín 2017.

Věříme, že rok 2017 bude pro naše vinařství stejně vzrušující jako předchozí rok a přejeme všem příjemné chuťové zážitky s našimi víny.

Sdílet na FB

Košík 0