Bacchus Madrid 2020

Zlaté a stříbrné medaile pro české vinaře míří ze Španělska

Zveřejněno 18. 03. 2020

I letos se naše vinařství a sesterská společnost Mikrosvín Mikulov utkala o medaile v prestižní vinařské soutěži Bacchus Madrid 2020.

Tato nejvýznamnější vinařská akce na španělské půdě, kterou již pravidelně pořádá Unie španělských degustátorů, pod vedením jejího prezidenta, pana Fernanda Gurucharri Jaque, a ředitele, pana Miguela Berzosy, byla i letos zaštítěna patronátem OIV a opět nechyběla na seznamu nejprestižnějších světových soutěží VINOFED.

V mezinárodní porotě i v letošním roce zasedli hodnotitelé z osmnácti zemí světa. Nechybělo deset držitelů titulu Master of Wine, několik nákupčích prestižních sítí mezinárodních obchodních řetězců a sommelieři s titulem MS. V každé komisi se samozřejmým zastoupením enologů. Česká republika byla počtem vzorků (55) po Španělsku a Slovensku třetí nejvíce zastoupenou zemí. 

Ze čtyřdenního hodnocení 1578 vzorků vín z 22 zemí světa si Česká republika odváží sedm zlatých a pět stříbrných medailí! Svoji pozici úspěšného vinařství, po loňské velké zlaté medaili a nejlépe hodnoceném suchém bílém vínu soutěže, a i po dalších ocenění z předchozích ročníků, obhájil Mikrosvín Mikulov s jednou zlatou a dvěma stříbrnými medailemi. Výčet zlatých ocenění jsme doplnili i my díky Ryzlinku rýnském z vracovských Klínků roč. 2017, který zaujal porotu vůní zralých meruněk a lipového květu a uhlazenou, vrstevnatou chutí s křupavou kyselinkou a dlouhou dochutí.

Sdílet na FB

Košík 0