Bacchus Madrid 2018

Trojnásobný medailový úspěch míří z Madridu

Zveřejněno 21. 03. 2018

Počátkem března se v paláci Casino de Madrid konal již šestnáctý ročník jedné z nejprestižnějších světových soutěží Bacchus Madrid 2018Hodnotitelé z celého světa tak měli možnost ochutnat více než třicet vzorků moravských vín, ve snoubení s typickými tuzemskými pokrmy. Zároveň proběhla prezentace vinařství v ČR, které se mimo jiné osobně ujal i hlavní technolog Zámeckého vinařství Bzenec Ing. Zbyněk Žiška, který zároveň za Českou republiku usedl mezi hodnotitele.

V těžké konkurenci více než 1700 vín si Zámecké vinařství Bzenec odváží jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Celkově se Česká republika může těšit z úspěchu v podobě tři zlatých a pěti stříbrných medailí, a to z jednadvaceti přihlášených vzorků.

Porotu zaujala vína z prémiové řady Terroir Moravia, která je unikátní svým pojetím vertikálního a horizontálního porovnání jednotlivých odrůd z různých tratí. Zlato si odnáší Ryzlink rýnský (roč. 2013) z obce Lužice, tratě Na stráni, který se projevuje bylinkovým aroma, chutí zelených jablíček a příjemně dlouhou a vyváženou dochutí. Stříbrné ocenění si vybojoval také Ryzlink rýnský, opět z obce Lužice, tratě Na stráni, ale tentokráte z ročníku 2011. Víno Vás zaujme jemnou vůní lipového květu a sušených meruněk. V chuti objevíte svěží tóny, s nasládlým koncem. Další víno, které si zasloužilo pozornost poroty, je stříbrný Muškát moravský z řady 1508. Přívlastkové víno ročníku 2017, sladké květinové vůně, s tóny citrusů a čerstvých hroznů si v chuti pohrává se šťavnatostí a jemnou kořenitou dochutí.

Bacchus je prestižní mezinárodní soutěž vín organizovaná španělskou unií degustátorů pod záštitou O.I.V. (mezinárodní organizace pro révu a víno), VINOFED (světové federace hlavních mezinárodních soutěží vín a destilátů)  a španělského ministerstva zemědělství. Soutěž pořádá Unie španělských degustátorů (UEC), kterou z pozice prezidenta řídí pan Fernando Gurucharri.

Sdílet na FB

Košík 0