Asia Wine Trophy Deajeon 2017

Jak uspěla naše vína v rámci prestižní události Asia Wine Week?

Zveřejněno 19. 10. 2017

V průběhu léta bylo českým a moravským vinařům nabídnuto zúčastnit se prestižní zahraniční události Asia Wine Trophy v Koreji. Během 4 dnů ohodnotilo 120 porotců 3968 vín z celého světa a ta nejlepší ocenila medailemi.

I naše vína v soutěži bojovala o medaile. Zlato získalo Rulandské bílé z řady 1508 Reservé (roč. 2015). Víno z krásně vyzrálých hroznů, s mírným podílem botrytidy vyrostlo na vracovských vinicích U panny Marie a kopíruje projev terroir, což dokazuje především v příjemně široké chuti doplněné svěží kyselinkou.

Stříbrnou medaili si odneslo Chardonnay z řady 1508 (roč. 2016), ve kterém můžete ucítit svěží vůni lískových oříšků. Jedná se o kupáž Chardonnay z Šanova, Zimního vrchu a Hovoran, kdy Chardonnay z Šanova obohatilo kupáž zbytkovým cukrem, Mikulovsko strukturou a délkou a Chardonnay ze Slovácka dalo vínu projev líbivosti.

Celkově bylo v soutěži přihlášeno 48 vín z České republiky a účast byla podpořena Vinařským fondem. Česká a moravská vína si odnesla 1 Double Gold, 18 zlatých a 4 stříbrné medaile.

ASIA WINE WEEK je jedna z nejvýznamnějších akcí, která se v Asii koná a skládá ze tří částí - největší asijské soutěže vín Asia Wine Trophy, konference Asia Wine Buyers Conference a veletrhu Daejeon International Wine & Spirits Fair.

Sdílet na FB

Košík 0