Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

...a zrodilo se EGO Evolution

...ochutnejte výjimečná vína pro výjimečné události

Zveřejněno 13. 08. 2020

Ti, kteří nás pravidelně sledují si jistě všimli, že řadu Ego nově doplnila vína s tak trochu jinou podobou, než byli dosud zvyklí. Tmavě hnědá etiketa s označením vín typu barrique a nově také dvě odrůdy pod značkou Ego Evolution v černém "kabátku", jejichž vznik se pojí s životním jubileem majitele naší společnosti MVDr. Jiřím Kaprálkem.

Výjimečné události si totiž zasluhují výjimečné víno a tím vína v řadě Ego bezesporu jsou. A jelikož se loňský rok pojil s významným datem, kdy majitel vinařství MVDr. Jiří Kaprálek slavil kulatiny, napadlo nás potěšit ho vlastním "Egem", které by doplnilo stávající sbírku již existujících. Kupáž dvou vín Chardonnay/Rulandské bílé a z červených odrůd Rulandské modré se s označením 1/59 stala dalšími zástupci naší nejvyšší řady, ale tentokráte s označením Evolution, které vyjadřuje vývoj a posun nejen oslavence, ale také celé naší společnosti. 

A na co se můžete těšit?

EGO Evolution No. 1/59 Chardonnay + Rulandské bílé 2018

Toto cuvée vzniklo z hroznů trati Klínky v poměru 60 : 40, kdy jejich cukernatost při sběru dosahovala 22,5 a 24,0 °ČNM. Víno je od počátku tvořené v malých a velkých sudech s cílem podpořit zrání a výslednou strukturu vína.

EGO Evolution No. 1/59 Rulandské modré 2017

Rulandské modré z trati Za cihelnou vzniklo v limitovaném množství jednoho sudu. Hrozny byly šetrně zpracovány a kvašeny v otevřené kádi. Poté bylo víno stočeno do nového barikového sudu, kde zrálo s minimálním sířením na jemných kalech, a ze kterého bylo nalahvováno přímo do lahve.

Obě vína jsou již dostupná na našem e-shopu a Vy si je můžete koupit pohodlně z domova nebo v naší podnikové prodejně.

 

Sdílet na FB

Košík 0