...a zrodilo se EGO Evolution

...ochutnejte výjimečná vína pro výjimečné události

Zveřejněno 13. 08. 2020

Ti, kteří nás pravidelně sledují si jistě všimli, že řadu Ego nově doplnila vína s tak trochu jinou podobou, než byli dosud zvyklí. Tmavě hnědá etiketa s označením vín typu barrique a nově také dvě odrůdy pod značkou Ego Evolution v černém "kabátku", jejichž vznik se pojí s životním jubileem majitele naší společnosti MVDr. Jiřím Kaprálkem.

Výjimečné události si totiž zasluhují výjimečné víno a tím vína v řadě Ego bezesporu jsou. A jelikož se loňský rok pojil s významným datem, kdy majitel vinařství MVDr. Jiří Kaprálek slavil kulatiny, napadlo nás potěšit ho vlastním "Egem", které by doplnilo stávající sbírku již existujících. Kupáž dvou vín Chardonnay/Rulandské bílé a z červených odrůd Rulandské modré se s označením 1/59 stala dalšími zástupci naší nejvyšší řady, ale tentokráte s označením Evolution, které vyjadřuje vývoj a posun nejen oslavence, ale také celé naší společnosti. 

A na co se můžete těšit?

EGO Evolution No. 1/59 Chardonnay + Rulandské bílé 2018

Toto cuvée vzniklo z hroznů trati Klínky v poměru 60 : 40, kdy jejich cukernatost při sběru dosahovala 22,5 a 24,0 °ČNM. Víno je od počátku tvořené v malých a velkých sudech s cílem podpořit zrání a výslednou strukturu vína.

EGO Evolution No. 1/59 Rulandské modré 2017

Rulandské modré z trati Za cihelnou vzniklo v limitovaném množství jednoho sudu. Hrozny byly šetrně zpracovány a kvašeny v otevřené kádi. Poté bylo víno stočeno do nového barikového sudu, kde zrálo s minimálním sířením na jemných kalech, a ze kterého bylo nalahvováno přímo do lahve.

Obě vína jsou již dostupná na našem e-shopu a Vy si je můžete koupit pohodlně z domova nebo v naší podnikové prodejně.

 

Sdílet na FB

Košík 0