28.5.2012

NAŠE VÍNA V PŘÍSTAVIŠTI VE STARÉM MĚSTĚ

IMG_2965

Baťův kanál byl původně postavem v letech 1934–1938 za účelem dopravy lignitu z Hodonína do Otrokovic a také kvůli zavlažování. Již od roku 1995 se však tato vodní cesta splavná nyní z Otrokovic do Skalice využívá k rekreaci. Lidé si zde mohou pronajmout loď od malé pramice až po hausbót a poznávat tak krásy jižní Moravy z jiné perspektivy. Podél kanálu vede také cyklostezka, a tak není divu, že se počet návštěvníků každoročně zvyšuje. Proto je pro ně podél kanálu budováno postupně zázemí v podobě stánků s občerstvením, toalet, půjčoven kol i lodí a přístaviště. A právě při slavnostním otevírání nově postaveného přístaviště ve Starém Městě se zaskvělo i naše víno.

Akce proběhla v sobotu 26. 5. 2012 za přítomnosti starosty Starého Města, který ve 14.00 slavnostně přestřihl pásku nového přístavu, kde návštěvníci naleznou krytou terasu pro 50 lidí, občerstvení, půjčovnu lodí a toalety i se sprchami.  Poté se podávalo naše víno a lidé měli možnost ochutnat vzorky hned z několika našich řad – EGO, Herbarium Moravicum,  Chateau Collection reserve, Chateau Collection a Celarium Bisencii. Nejvíce „na odbyt“ šla Frankovka rosé, Herbarium Moravicum (š. 1503) ověnčená zlatou medailí z Le Mondial du Rosé 2012. Ale i ostatní vína návštěvníkům velice chutnala, což nás opravdu nesmírně těší. Zcela náhodou byli na této akci přítomni i maďarští žurnalisté z deníku Financial Times a ti se ukázali jako opravdoví znalci dobrého vína. Dokonce znali i naši druhou sesterskou firmu – Mikrosvín Mikulov. Povídání s nimi bylo velmi příjemné a možná jsme s nimi naše víno neochutnávali naposledy.

Pokud jste náhodou tuto událost nestihli, máme pro vás dobrou zprávu. Naše vína totiž budou v přístavu nabízena stabilně, a tak na ně můžete kdykoliv vyrazit a spojit to s netradičním výletem po Baťově kanále. Zároveň chystáme ještě jedno překvapení, tak bedlivě sledujte naše stránky, ať vám nic neuteče.

Přinášíme i krátkou fotoreportáž z akce.

Projížďka lodí

První loď přijíždí do nového přístavu

Slavnostní přestřižení pásky

Degustace

Před degustací

 

Baťův kanál

Areál přístavu


Archiv novinek

sklepy